CGS932U050V2C CGS932U050V2C
CGS932U050V2C
Part Number
CGS932U050V2C
Manufacturer
Description
CAP ALUM 9300UF 50V SCREW
Data sheet
CGS932U050V2C.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance9300 µF
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C