CGS502U075V4C CGS502U075V4C
CGS502U075V4C
Part Number
CGS502U075V4C
Manufacturer
Description
CAP ALUM 5000UF 75V SCREW
Data sheet
CGS502U075V4C.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance5000 µF
    Voltage - Rated75 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C