CGS443U060X5L CGS443U060X5L
CGS443U060X5L
Part Number
CGS443U060X5L
Manufacturer
Description
CAP ALUM 44000UF 60V SCREW
Data sheet
CGS443U060X5L.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance44000 µF
    Voltage - Rated60 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C