CGS393U060X5C CGS393U060X5C
CGS393U060X5C
Part Number
CGS393U060X5C
Manufacturer
Description
CAP ALUM 39000UF 60V SCREW
Data sheet
CGS393U060X5C.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance39000 µF
    Voltage - Rated60 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C