CGS323U025V4C CGS323U025V4C
CGS323U025V4C
Part Number
CGS323U025V4C
Manufacturer
Description
CAP ALUM 32000UF 25V SCREW
Data sheet
CGS323U025V4C.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance32000 µF
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
    Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency10.3 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency13.39 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)18mOhm @ 120Hz