CGS172T350V3L CGS172T350V3L
CGS172T350V3L
Part Number
CGS172T350V3L
Manufacturer
Description
CAP ALUM 1700UF 350V SCREW
Data sheet
CGS172T350V3L.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +50%
    Capacitance1700 µF
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C