CGS154U016X4C CGS154U016X4C
CGS154U016X4C
Part Number
CGS154U016X4C
Manufacturer
Description
CAP ALUM 150000UF 16V SCREW
Data sheet
CGS154U016X4C.pdf
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance150000 µF
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C