B43564A1338M000
B43564A1338M000
Part Number
B43564A1338M000
Manufacturer
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SCREW
Data sheet
B43564A1338M000.pdf
Series
B43564
    Specifications
    SeriesB43564
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusNot For New Designs
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C