B43457J1229M000 B43457J1229M000
B43457J1229M000
Part Number
B43457J1229M000
Manufacturer
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 160V SCREW
Data sheet
B43457J1229M000.pdf
Series
B43457
    Specifications
    SeriesB43457
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance22000 µF
    Part StatusNot For New Designs
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C