B41458B9229M000 B41458B9229M000
B41458B9229M000
Part Number
B41458B9229M000
Manufacturer
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW
Data sheet
B41458B9229M000.pdf
Series
B41458
    Specifications
    SeriesB41458
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance10 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance22000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.122" (28.50mm)
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension2.532" Dia (64.30mm)
    Height - Seated (Max)4.201" (106.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency17 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)10mOhm @ 100Hz