500X442T450DE4D
500X442T450DE4D
Part Number
500X442T450DE4D
Manufacturer
Description
CAP ALUM 4400UF 450V SCREW
Series
500
    Specifications
    Series500
    Impedance-
    Tolerance-10%, +50%
    Capacitance4400 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 95°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 95°C