500R302T400CF2D
500R302T400CF2D
Part Number
500R302T400CF2D
Manufacturer
Description
CAP ALUM SCREW
Data sheet
500R302T400CF2D.pdf
    Impedance-
    Tolerance-
    Capacitance-
    Part StatusActive
    Applications-
    Lead Spacing-
    Polarization-
    Mounting Type-
    Package / Case-
    Voltage - Rated-
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)-
    RFQ Email
    SALES05@HKDCY.COM or Inquires online
    Related parts for 500R302T400CF2D
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Description View
    MAL213650121E3 MAL213650121E3 500R302T400CF2D MAL213650121E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL   Inquiry
    MAL213650151E3 MAL213650151E3 500R302T400CF2D MAL213650151E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL   Inquiry
    MAL213651829E3 MAL213651829E3 500R302T400CF2D MAL213651829E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL   Inquiry
    MAL213654391E3 MAL213654391E3 500R302T400CF2D MAL213654391E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL   Inquiry
    MAL213654471E3 MAL213654471E3 500R302T400CF2D MAL213654471E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL   Inquiry
    MAL213655271E3 MAL213655271E3 500R302T400CF2D MAL213655271E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL   Inquiry
    MAL213655331E3 MAL213655331E3 500R302T400CF2D MAL213655331E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL   Inquiry
    MAL213656181E3 MAL213656181E3 500R302T400CF2D MAL213656181E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 180UF 20% 25V RADIAL   Inquiry
    MAL213656221E3 MAL213656221E3 500R302T400CF2D MAL213656221E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL   Inquiry
    MAL213658569E3 MAL213658569E3 500R302T400CF2D MAL213658569E3 Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL   Inquiry