500223U075DF2B
500223U075DF2B
Part Number
500223U075DF2B
Manufacturer
Description
CAP ALUM 22000UF 75V SCREW
Series
500
    Specifications
    Series500
    Impedance-
    Tolerance-10%, +75%
    Capacitance22000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Voltage - Rated75 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 95°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 95°C